KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7143615
*
nr 714 3615
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Akvarell, Alfred Thörne (1850-1916), 1908, sjölandskap med roende män, 14x23
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 00:02:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alfred thörne svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13
*
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Läs mer om Alfred Thörne
nr 714 3615
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Akvarell, Alfred Thörne (1850-1916), 1908, sjölandskap med roende män, 14x23
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 00:02:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Thörne
Alfred Thörne, svensk mÃ¥lare född 1850, död i Stockholm 1916.Läs mer om Alfred Thörne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alfred thörne svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:13